Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Державна санітарно-епідеміологічна служба міста Кіровограда

Субота, 20.04.2024
Головна » Статті » Мої статті

Профілактика краснухи
Профілактика краснухи

В місті Кіровограді на початку квітня поточного року зареєстровано поодинокі випадки захворювання на краснуху.
Краснуха (червоничка, багряниця) – гостре інфекційне захворювання, що характеризується явищами помірної загальної інтоксикації, збільшення потиличних і шийних лімфатичних вузлів, появою висипки на шкірі.
Сприйнятливість до краснухи висока, найчастіше хворіють діти і підлітки, особи до 20 років становлять біля 90% хворих.
Особливу небезпеку несе захворювання жінок у першому триместрі вагітності, бо вірус спроможний проникати від вагітної до плоду (через плаценту) і можливе народження дітей з різними дефектами розвитку.
Збудник захворювання – вірус який малостійкий у довкіллі: дуже чутливий до підвищення температури, сонячного світла, висихання. Швидко знешкоджується хлоровмісними розчинами.
Джерело збудника – людина, хвора на явну або приховану форму краснухи, яка заразна наприкінці інкубаційного періоду (середній інкубаційний період 16 – 21 доба) і протягом 2 – 5 діб після появи висипань. Хворі з прихованою формою найбільш небезпечні для розповсюдження інфекції, тому при перших симптомах захворювання: при підвищенні температури тіла, одномоментній дрібній висипці по всьому тулубу, червоному зіві, гіперемії слизових оболонок очей необхідно звертатися до лікаря для проведення своєчасного лікування та ізоляції хворих.
Передається краснуха під час кашлю, чхання, розмови величезна кількість вірусів потрапляє у повітря, але через нестійкість у довкіллі їх передача через предмети побуту не можлива. Найчастіше механізм передачі краснухи краплинний.
З метою переривання механізму передачі збудника необхідно проводити часті провітрювання приміщень, вологе прибирання кімнат. Вагітні повинні уникати контакту з хворими на краснуху.
Ефективним засобом захисту є щеплення проти краснухи. Відповідно до наказу МОЗ України від 03.02.2006 року № 48 “Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів”, профілактичні щеплення проводяться планово одразу проти трьох інфекційних захворювань: кору, епідемічного паротиту та краснухи. Щеплення проводяться дітям у віці 12 місяців, в 6 років шляхом одноразового введення комбінованої вакцини та в 15 років дівчатам – вакциною проти краснухи.

Бережіть здоров’я своє та своїх близьких – безцінний дар кожного з нас.

Завідувач епідеміологічним відділом
ДЗ «Кіровоградська міська санітарно-
епідеміологічна станція» МОЗ України Дьяченко Н.Г.
тел. :33-73-51

Джерело: http://Завідувач епідеміологічним відділом Дьяченко Н.Г.

Категорія: Мої статті | Додав: kirmses (07.04.2011)
Переглядів: 1903 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]