Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Державна санітарно-епідеміологічна служба міста Кіровограда

Четвер, 28.03.2024
Головна » Статті » Мої статті

Як вберегтися від туберкульозу?

Як вберегтися від туберкульозу?

 

По м. Кіровограду намічається тенденція до стабілізації ситуації по захворюваності на туберкульоз, разом з тим захворюваність залишається на високому рівні. В 2011 році захворюваність на вперше виявлений активний туберкульоз зменшилась на 15,5% в порівнянні з 2010 роком. Легеневий туберкульоз від  вперше виявленого активного туберкульозу складає 93,87%, проти 95,34 % в 2010 році. Бацилярні хворі від загальної кількості вперше виявленого туберкульозу складають 45,40%, проти 50,26% в 2010 році.

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, яке викликається мікобактерією туберкульозу.  Джерело інфекції – хвора людина на активну форму туберкульозу, 55 видів тварин, 25 видів птахів, а також заражені продукти тваринного і рослинного походження, в яких живе, розмножується та зберігається збудник туберкульозу. 

Найчастіше зараження туберкульозом відбувається повітряно-крапельним, повітряно-пиловим, рідше харчовим, контактно-побутовим шляхом. Збудник туберкульозу може виділятися під час кашлю, чхання, розмови. Зараження може відбуватися під час безпосереднього контакту з хворим і опосередковано (через забруднені предмети вжитку – книги, рушники, посуд, продукти, особливо молочні). За добу хворий з легеневою формою туберкульозу виділяє 15-20 млн. бактерій туберкульозу. Одна хвора людина може інфікувати за рік 10-15 осіб.

Основні симптоми захворювання: кашель понад 2 тижні; підвищена температура тіла; утруднене дихання; біль в грудях; поганий апетит; постійна слабкість; безпричинна втрата ваги; підвищена пітливість, особливо вночі; кровохаркання (наявність крові у мокротинні, що виділяється при кашлі). 

Туберкульозна інфекція вражає майже всі органи і системи організму (кістки, шкіру, очі, лімфатичні вузли, сечостатеві органи та інше), але частіше люди хворіють туберкульозом легень, тому важливе значення має щорічне флюорографічне обстеження декретованої групи населення та 1 раз в 2 роки для іншої категорії населення.  

Щоб не захворіти на туберкульоз, слід повноцінно харчуватися, не мати шкідливих звичок, займатися спортом і загартовуватися, в закритих приміщеннях проводити вологе прибирання з провітрюванням.

Пам’ятайте, що раннє виявлення туберкульозу залежить від Вашого відношення до свого здоров’я, здоров’я рідних, близьких та всіх хто Вас оточує. Щоб не захворіти на туберкульоз необхідно повноцінно харчуватись, не мати шкідливих звичок, займатись спортом і загартовуватись, проводити більше часу на свіжому повітрі, утримувати квартиру в чистоті, частіше провітрювати. Провокують захворювання надмірне захоплення вегетаріанством, зловживання різними дієтами. Уникайте покупок продуктів тваринництва, які не пройшли ветеринарного обстеження (особливо на стихійних ринках). Суворо дотримуйтесь правил особистої гігієни, при вживанні молока і м’яса, піддавайте їх достатній термічній обробці.  

Фахівцями санітарно-епідеміологічної служби проводиться епідеміологічне розслідування кожного випадку активної форми туберкульозу для визначення джерела інфекції  з метою запобігання розповсюдження захворювання. В вогнищах туберкульозу проводиться заключна дезінфекція. З метою організації проведення протиепідемічних заходів  в домашніх умовах та організованих колективах здійснюється патронаж  вогнищ туберкульозу.    Щоквартально  контролюється проходження флюорографічного обстеження декретованої групи населення.

 

 

 

Лікар-епідеміолог

ДЗ «Кіровоградська міська

санітарно-епідеміологічна станція»

МОЗ України                                                                                              Сабадаш Галина Василівна

тел.: 33-73-51

Категорія: Мої статті | Додав: defaultNick (22.03.2012)
Переглядів: 2561 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]