Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Державна санітарно-епідеміологічна служба міста Кіровограда

Понеділок, 02.10.2023
Головна » Статті » Мої статті

Обережно – малярія!

Обережно – малярія!

 

Малярія – гостре інфекційне захворювання з циклічним перебігом, при якому напади гарячки чергуються з відносно спокійними періодами, без лихоманки.   Збудником є малярійний плазмодій, який потрапляє від людини до людини через укус малярійних комарів. У нашому місті налічується  5 видів переносників цього небезпечного захворювання, які активізуються в теплу пору року.

Хвороба починається через 1 тиждень – 1 рік або навіть і через 2 – 3 роки (в залежності від форми малярії) після укусу. Першими ознаками захворювання є слабкість, головний біль, ломота в тілі, підвищення температури до 39 – 400 і більше. Озноб змінюється на холодний рясний піт. Напади лихоманки повторюються періодично з різним інтервалом в залежності від форми малярії. Таким чином, малярія часто маскується під інші захворювання.

Швидше за все малярію можна «привезти» з ендемічної країни після відпустки, відрядження і т.п., тому від’їжджаючи в тропічні країни, небезпечні з малярії, необхідно потурбуватись за власне здоров’я, ознайомитись з пам’яткою щодо профілактики малярії, яка повинна бути в туристичному агентстві. За тиждень до виїзду, весь період перебування в тропіках і протягом 4 тижнів після повернення приймайте протималярійні препарати.

Перебуваючи в тропічній країні, де поширена малярія, слід вживати заходи обережності по захисту від укусів комарів: спати в кімнаті, де вікна і двері затягнені сіткою або сітчастою запоною, бажано просоченою інсектицидом; з сутінків до світанку одягатися так, щоб не залишати відкритими руки і ноги; відкриті ділянки тіла змащувати репелентом – засобом, що відлякує комарів, особливо під час перебування поза приміщенням ввечері та вночі.

Після повернення додому необхідно відразу повідомити дільничного лікаря про перебування в тропічній країні та здати кров для дослідження на малярію.

При перших симптомах захворювання не чекайте поки температура знизиться, зникне лихоманка, а негайно зверніться до лікаря і обов’язково повідомте про перебування в тропічній країні, щоб своєчасно почати лікування, адже малярія може мати вкрай неприємні наслідки і навіть закінчуватись смертю.

Не слід забувати, що в нашій країні в теплий період року є всі кліматичні та природні умови для розвитку та передачі збудника малярії.  І хоча у нас реєструвались тільки завізні випадки захворювання, все ж потрібно вже сьогодні потурбуватися та захистити себе і своїх близьких від непроханих крилатих гостей, які, до того ж  крім інших незручностей можуть нагородити нас небезпечним захворюванням. Всі квартирки та фрамуги потрібно засітчити, а при прогулянках на свіжому повітрі та перебуванням за містом, особливо ввечері необхідно обробляти шкіру репелентами.

 

 

Ентомолог Кіровоградської міської СЕС                                              Недолужко О.П.

тел.: 33-73-51Джерело: http://Ентомолог Кіровоградської міської СЕС Недолужко О.П
Категорія: Мої статті | Додав: defaultNick (19.08.2010)
Переглядів: 1180 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]