Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Державна санітарно-епідеміологічна служба міста Кіровограда

Понеділок, 02.10.2023
Головна » Статті » Мої статті

ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ПОЛІОМІЄЛІТ

ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ПОЛІОМІЄЛІТ

 

Захворювання на поліомієліт в нашій країні ліквідовані, але можливі заноси з інших країн, де реєструються випадки.

Поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання, що викликається особливим видом вірусу, який проникає в клітини центральної нервової системи і там паразитує.

Збудник хвороби досить стійкий в зовнішньому середовищі. Добре переносять замороження і висушування. Довгий час зберігаються у молоці, маслі, воді (до 3-х місяців), у стічних водах, фекаліях (до півроку). Температура 60 – 700С убиває вірус протягом 30 хв., кип’ятіння – раптово.

Єдиним джерелом інфекції є людина  хвора на поліомієліт, перехворілий та здоровий вірусоносій.

Механізм передачі повітряно-крапельний та фекально-оральний.

Інкубаційний період, це період від проникнення збудника захворювання в організм здорової людини і до появи перших клінічних ознаків і продовжується від 2 – 25 днів.

Вірус потрапляє від хворої людини до здорової через повітря та випорожнення кишковика, якими хворий чи носій може забруднювати зовнішнє середовище. Вірус оселяється в клітинах слизової оболонки верхніх дихальних шляхів або кишковика і звідти через кров переноситься в клітини центральної нервової системи, руйнує їх.

Захворювання може протікати в легкій та тяжкій формах. Хвороба починається з підвищення температури, головного болю. Інколи підвищення температури триває кілька днів, потім вона критично падає і вже тоді розвиваються парези (неповні паралічі) і паралічі.

Не менше ніж у 15 – 20 відсотках осіб, які перенесли паралітичну форму захворювання, паралічі залишаються на все життя. В основному хворіють діти до 18 років.

Тому захворілу дитину необхідно помістити в лікарню, а кімнату і речі, якими вона користувалась (іграшки, посуд, постільна та натільна білизна підлягає дезінфекції). Раннє розпочате лікування в стаціонарі з перших днів захворювання може попередити появу тяжких паралічів.

Діти, що мали контакт із хворим знаходяться під  наглядом лікаря-педіатра на протязі  25 днів.

Важливим профілактичним заходом є дотримання чистоти в домашній обстановці, слід часто провітрювати помешкання, ретельно мити руки перед вживанням їжі, сирі овочі і фрукти обливати окропом, готові до вживання продукти оберігати від мух.

Не дозволяти дітям купатися у забруднених нечистотами водоймах – ставках та річках.

Найбільш надійним засобом проти хвороби є профілактичні щеплення, що проводять поліомієлітною вакциною в віці 3-х місяців, трикратно з інтервалом один місяць. Ревакцинацію у віці півтора року, 6 та 14 років одноразово. Перед щепленням дитину оглядає лікар і дає письмовий дозвіл на проведення імунізації.

Батьки повинні дотримуватись рекомендацій даних лікарем по догляду за дитиною після щеплення.

 

 

 

 

Лікар-епідеміолог  Кіровоградської міської СЕС                                      Літвінова Н.С.

тел.:33-73-51Джерело: http://Лікар-епідеміолог Кіровоградської міської СЕС Літвінова Н.С
Категорія: Мої статті | Додав: defaultNick (12.07.2010)
Переглядів: 798 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]