Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Державна санітарно-епідеміологічна служба міста Кіровограда

Середа, 07.12.2022
Головна » Статті » Мої статті

Що треба знати про вітряну віспу

Що треба знати про вітряну віспу.

 

В місті мають місце випадки захворювання на вітряну віспу серед дітей та підлітків. В епідпроцес включені організовані колективи.

Вітряна віспа – гостре інфекційне захворювання вірусної природи. Збудник вітряної віспи нестійкий в зовнішньому середовищі. Хворіють переважно діти, починаючи з 3-х місяців, але найчастіше у віці від 1 – 10 років. Перенесене захворювання залишає стійкий імунітет на все життя. Захворювання у підлітків та дорослих характеризується переважно тяжким клінічним перебігом. Джерелом інфекції при вітряній віспі є хвора людина, яка стає заразною з останніх днів інкубації та в період висипання, тобто протягом 7 днів.  Заразитися можна при спілкуванні з хворим, захворювання передається повітряно-крапельним шляхом.

Майже три тижні від початку зараження до  клінічних проявів хвороби   триває інкубаційний період. Захворювання характеризується гарячкою та висипкою  на шкірі всього тіла і слизових оболонках. Етапності у висипанні не буває.  Гарячковий період продовжується від 2 –  5 днів, а при суцільній та тривалій висипці  до 10 днів. Підвищення температури пов’язані з новими висипаннями і супроводжуються погіршенням загального стану хворого: порушується сон, знижується апетит, дитина стає дратівливою та інше. У осіб з ослабленим імунітетом може спостерігатися тяжкий клінічний перебіг захворювання. При тяжкому перебігу захворювання не рідко виникають ускладнення: ларингіт, різні форми піодермії, бешиха, стоматит, отит, лімфаденіт, бронхопневмонія, нефрит та інше.

Лікування вітряної віспи переважно симптоматичне. Госпіталізація не обов’язкова, але за хворим треба встановити ретельний догляд, особливо за його шкірою. Не допускати, щоб діти розчухували пухирці та кірочки. Рекомендовано хворим змінювати білизну щодня. Боротьба з вітряною  віспою полягає в дотриманні особистої гігієни, недопущення  заносу захворювання в організовані дитячі колективи та лікувально-профілактичні заклади. Вітряна віспа схильна до епідемічного розповсюдження, особливо в містах.

При виявленні випадку захворювання в дошкільному навчальному закладі  дитину негайно ізолюють із колективу на 12 днів, а за контактними встановлюють медичний нагляд  на протязі 21 дня. Приміщення, де знаходяться контактні з хворим слід провітрювати та проводити  його вологе прибирання.

Згідно наказу МОЗ України від 16.09.2011 року №595 «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів» профілактичні щеплення проти вітряної віспи не включені в календар обов’язкової імунізації за віком, тому централізоване забезпечення вакциною за кошти державного бюджету не передбачене. 

 

 

Лікар-епідеміолог

ДЗ «Кіровоградської міської санітарно-

епідеміологічної станції» МОЗ України                                                              Ігнатьєва Л.М.

 

тел.: 33-73-51

Категорія: Мої статті | Додав: defaultNick (31.01.2012)
Переглядів: 2098 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]